Brülör, mekanik tesisatta kazanlarda kullanılan ve hava ile yakıtın karıştırılarak yakılmasını ve kontrolünü sağlayan yanma mekanizması olarak düşünebilirsiniz. Yakıt brülöre gelerek, istenilen miktarda yakıt ve hava ile kazanın içerisinde yanma gerçekleştirilip, kazandaki suyun ısınmasını sağlar.

Brülörlerin satın alma bedeli, bir yılda tükettiği yakıt bedelinin %2 ile %8’i kadardır. Bu nedenle brülör seçiminde çok dikkatli olmak gerekir.Brülör seçerken emniyet, kazana uyum, bakım, ve servis kolaylığı, ömür, anma verimi ve işletme verimi faktörlerine dikkat edilmelidir. Brülörün en iyisini satın almak, her zaman en iyi çözüm olacaktır. Brülörlerlerin yakıt cinslerine göre çeşitleri vardır.

Brülör hava ile yakıtı karıştırarak yüksek derecede alev üreten bir  çeşit yanma mekanızmadan oluşur.

Mekanizma hazneden peleti alırken alttan ateşleme ve hava emmesiyle yüksek derecelerde alev üretir. Brülörden üretilen bu alev ile bağlı bulunduğu kazandaki suyu ısıtmaya yarar.

Pelet (pellet) brülörü, piyasada kullanılan brülörlere göre daha avantajlıdır. Pelet, maaliyet açısından piyasadaki yakıt türleri arasında en çok tercih edilen yakıt türleri arasındadır. Çünü pelet ormansal atıklardan üretilmekte ve üreticiye tüketiciye fazla bir maaliyet getirmemektedir. Pellet, kül oranının düşüklüğü açısından kömürün yerine tercih edilmektedir.

Pelet (pellet) brülörleri, kullanım alanlarına göre gücü esas alarak özel olarak üretilebilirler. Anka Bio Pelet olarak talebe göre güçleri farklı olarak Pelet Brülörü üretmektedir.

 

Brülör Fiyatları 2019

Brülör Fiyatları 2019

Tamamiyle kendi yerli imalatımız olan BRULOR fiyatlarımız!

İNCELE
Ekonomik Çözümler

Ekonomik Çözümler

1 ton pelet ile 1 ton kömürü kıyaslayacak olursak peletin avantajlarını çok rahat görebiliriz

İNCELE
Brülör Nedir?

Brülör Nedir?

Brülör hava ile yakıtı karıştırarak yüksek derecede alev üreten bir  çeşit yanma mekanızmadan oluşur.

İNCELE