1 ton pelet ile 1 ton kömürü kıyaslayacak olursak peletin avantajlarını çok rahat görebiliriz. Başka bir örnek verecek olursak 1 ton pelet yakıldıktan sonra 30 ila 40 kg arasında kül bırakırken 1 ton kömür yakıldıktan sonra 150 ila 300 kg arasında kül bırakmaktadır. Yani pelet yakıtının %96 sı enerjiye çevrilirken kömürde bu oran %70 ila %85 arasındadır. Bu basit örnekle dahi pelet yakıtının ne kadar avantajlı olduğunu anlamak mümkündür.

Pelet satış noktalarına gittiğinizde peletin kalitesini anlamak için peletin kalori oranını, peletin içeriğini sormayı unutmayın. Muhtemelen pelet satış noktalarındaki sorumlular bu içeriği size anlatacaktır. Çünkü ülkemizde yeni olan bu sektör çok fazla deneme yanılma yöntemi ile peletin kalitesini düşürmektedir.

Pelet, ülkemizde ve dünyada hızla yaygınlaşan ekonomik ve çevreci bir yakıt türüdür.

Pelet yakacak fiyatlarının bölgedeki üreticilerin hammadde temininde yaşadığı zorluklara göre değiştiğini unutmayalım. Buna rağmen ülkemizde pelet yakıt fiyatları bölgelere göre 600 ila 800 tl arasında değişmektedir. Tüketicilerimiz haklı olarak bu yeni ürünü tanımak ve kıyaslama yapmak için 1 ton pelet ne kadar gider diye sorular yöneltiyor.

1 ton peletin nekadar gideceğini kullanılan pelet sobası ve pelet brülörünün kalitesi belirler.

Ekonomik Çözümler

Ekonomik Çözümler

1 ton pelet ile 1 ton kömürü kıyaslayacak olursak peletin avantajlarını çok rahat görebiliriz

İNCELE
Brülör Fiyatları 2019

Brülör Fiyatları 2019

Tamamiyle kendi yerli imalatımız olan BRULOR fiyatlarımız!

İNCELE
Brülör Nedir?

Brülör Nedir?

Brülör hava ile yakıtı karıştırarak yüksek derecede alev üreten bir  çeşit yanma mekanızmadan oluşur.

İNCELE